تبلیغات
اخبار سیاسی روز ایران اسلامی

                    اخبار سیاسی روز ایران اسلامی

زندگی دفتری از خاطرهاست
یک نفر در دل شب
یک نفر در دل خاک
یک نفر همدم خوشبختی هاست
یک نفر همسفر سختی هاست
چشم تا باز کنیم عمرمان می گذرد
ما همه همسفریم


چند تن از مقامات آمریکایی در مورد احتمال استفاده داعش از تسلیحات شیمیایی در عملیات آزاد سازی موصل هشدار دادند.
 چند تن از مقامات آمریکایی در گفتگو با رویترز ضمن بیان این مطلب عنوان داشتند: آمریکا انتظار دارد که داعش برای عقب راندن نیروهای ارتش عراق در عملیات موصل از تسیحات شیمیایی استفاده کند.

به گفته این مقامات که رویترز اشاره ای به نام آنها نکرده، در همین رابطه نیروهای آمریکایی حاضر در عراق شروع به جمع آوری پوکه های فشنگ ها و دیگر مهمات استفاده شده از سوی داعش کرده و آزمایشاتی را بر روی آنها انجام می دهند تا مطمئن شوند که آیا داعش از تسلیحات شیمیایی استفاده می کند یا خیر.

بر همین اساس در یک گزارش محرمانه در تاریخ پنجم اکتبر، نیروهای آمریکایی این نکته را تائید کرده اند که عامل گاز سولفور خردل را در تسلیحات استفاده شده از سوی داعش مشاهده کرده اند.

به گفته این مقامات، داعش از این تسلیحات علیه نیروهای آمریکایی یا ائتلاف استفاده نکرده بلکه از آنها در جنگ با نیروهای عراقی استفاده کرده است.

به گزارش مهر، به نظر می رسد که این گزارش رویترز بیشتر شبیه نشان دادن راه فرار و رهایی از حملات سنیگن ارتش عراق باشد. در همین رابطه روز گذشته ارتش سوریه و «سرگئی لاوروف» درباره انتقال نیروهای داعش از موصل به سوریه هشدار داده و حتی خبرهایی نیز در این رابطه منتشر شد که عربستان و آمریکا راهی امن را برای خروج نیررهای داعش از موصل و انتقال آنها به سوریه آماده می کنند.

عملیات آزادسازی موصل از روز دوشنبه آغاز شده و نیورهای داعش در این دو روز متحمل شکست های سنگینی شده اند.
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 28 مهر 1395 توسط محمدرضا نوذری
طبقه بندی: سیاسی 


اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

خدمات وبلاگ دریادلان