تبلیغات
اخبار سیاسی روز ایران اسلامی

                    اخبار سیاسی روز ایران اسلامی

زندگی دفتری از خاطرهاست
یک نفر در دل شب
یک نفر در دل خاک
یک نفر همدم خوشبختی هاست
یک نفر همسفر سختی هاست
چشم تا باز کنیم عمرمان می گذرد
ما همه همسفریم


رئیس جمهور گفت: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند اگر آمار دقیق نباشد و در آن دستکاری صورت گیرد و واقعیت ها بیان نشود، یک خیانت ملی است.
حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در جمع برگزارکنندگان سرشماری عمومی نفوس و مسکن با بیان اینکه اعلام نتیجه سرشماری پس از ۳ ماه پیشرفت خوبی در این حوزه محسوب می شود، اظهارکرد: آمار و اطلاعات باید دقیق، شفاف و در اختیار مردم باشد.

وی افزود: آمار و اطلاعات فقط برای برنامه ریزی دولت نیست، بلکه بخش خصوصی هم می خواهد به واسطه آمار و اطلاعات برنامه ریزی کند.

رئیس جمهور گفت: مسئولین باید به آمار توجه داشته باشند. اینکه شرایط جمعیتی ما تا چه حدی خواهد بود، آمارهای گذشته به ما اعلام کرده است. اینکه ما بیکار داریم، یک امر غیرطبیعی نیست، اما حد کمی از آن قابل قبول است. بیکاری دو رقمی قابل قبول نیست و بیکاری ۹.۹ درصدی را هم نمی توان پذیرفت.

روحانی تاکید کرد: امروز مشکلاتی که ما در محیط زیست داریم و شهرهای ما دچار آلودگی هوا و آب هستند و مشکل کمبود آب را هم آمارهای گذشته به ما اعلام کرده است.

وی با بیان اینکه مبنای دولت یازدهم همواره حرکت در مسیر عقلانیت، خرد جمعی و تدبیر بوده است، گفت: این عقلانیت و تدبیر به ما می گوید باید برای برنامه ریزی، اطلاعات اولیه در اختیار داشته باشیم. بنابراین مرکز آمار اهمیت فوق العاده ای دارد.

رئیس جمهور گفت: اینکه مرکز آمار نرخ و رشد تورم را در پایان هر ماه اعلام می کند، خوب است اما باید سرعت و دقت در این زمینه حائز اهمیت باشد تا مسئولین مربوطه بتوانند از آمار و اطلاعات برای تصمیم گیری های حوزه های مربوط به خود بهره برداری کنند.

روحانی با تاکید بر اینکه ما باید به لحاظ فرهنگی همواره با آمار صحبت کنیم، اظهارکرد: مسئولین مربوطه به آمار باید همواره آمار را اعلام کنند. امروز هر کسی از جمله وزیر و معاون وزیر و مسئولین دیگر به خودشان اجازه می دهند درباره آمار حرف بزنند. ما باید بگذاریم مسئولین آمار، اطلاع رسانی کنند.

رئیس جمهور گفت: از لحاظ قانونی مسئولیت آمار بر عهده مرکز آمار است و نهادها و دستگاه ها نیز باید بر مبنای اطلاعات این مرکز برنامه ریزی کنند.

وی تصریح کرد: همانطور که مقام معظم رهبری هم فرمودند اگر خدایی نکرده آمار دقیق نباشد و در آن دستکاری صورت گیرد و واقعیت ها بیان نشود، یک خیانت ملی است.

روحانی افزود: اقتصاد کشور، آسیب های اجتماعی و مسائل فرهنگی باید بر مبنای آمار دقیق حل و فصل شود.

رئیس جمهور با بیان اینکه در این دوره از سرشماری از مردم درخواست کرده ایم که از فضای مجازی و اینترنت استفاده کنند، گفت: این روش راه خوب و درستی است. البته امروز کار به صورت موازی انجام می شود. یعنی هم به صورت اینترنتی سرشماری انجام می گیرد و هم به درب منازل مراجعه می شود. اما برای ۵ سال آینده می توان از راه های دیگری استفاده کرد.
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 6 مهر 1395 توسط محمدرضا نوذری
طبقه بندی: سیاسی 


اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

خدمات وبلاگ دریادلان