تبلیغات
اخبار سیاسی روز ایران اسلامی

                    اخبار سیاسی روز ایران اسلامی

زندگی دفتری از خاطرهاست
یک نفر در دل شب
یک نفر در دل خاک
یک نفر همدم خوشبختی هاست
یک نفر همسفر سختی هاست
چشم تا باز کنیم عمرمان می گذرد
ما همه همسفریم


تلاش سعودی‌ها برای متهم‌کردن ایران در صد‌عن‌سبیل‌الله که با بی‌شرمی مرتکب شدند ادامه دارد واین‌بار با راه‌اندازی یک رسانه جدید برای آنها هزینه‌ساز شده است / از ابتدای هفته جاری پخش شبكه فارسی‌زبان «حج» از شهر مكه عربستان سعودی آغاز شد...
از ابتدای هفته جاری پخش شبكه فارسی‌زبان «حج» از شهر مكه عربستان سعودی آغاز شد تا مردم مناسك حج را به صورت زنده از این شبكه ماهواره‌ای دنبال کنند. وزیر ارتباطات عربستان این كار را اقدامی در جهت «رساندن پیام حج و معانی ماندگار اسلام به حجاج و زائران فارسی‌زبان» عنوان كرده است، این درحالی است كه دولت سعودی امسال با ممانعت از ورود حجاج ایرانی، باعث شد هزاران ایرانی نتوانند اعمال حج را به جای آورند؛ اقدامی كه گفته می‌شود از زمان جاهلیت تا امروز بی‌سابقه بوده است. 
      
عربستان سعودی پخش شبكه «حج» به زبان فارسی را آغاز كرده است؛ شبكه‌ای كه گفته می‌شود خدمات آن روی رادیو و اینترنت نیز قابل دریافت است. 
عربستان بعد از انتشار پیام مقام معظم رهبری در مورد حج در مقام انفعال قرار گرفته  و از سوی افكار عمومی جهان تحت فشار است. سعودی‌ها اکنون بازی روانی‌ای را آغاز كرده‌اند كه در آن تلاش می‌كنند ایران را متهم كنند كه حج را تحریم كرده است و دولت سعودی آمادگی خدمات‌رسانی به حجاج ایرانی بوده است. راه‌اندازی شبكه تلویزیونی فارسی زبان موسوم به «حج» را نیز می‌توان در راستای همین سیاست دانست كه در آن سعودی‌ها ایران را با بی‌شرمی متهم به صدعن سبیل‌الله می‌كنند.

با توجه به رفتار سعودی‌ها با حجاج ایرانی، هزینه شبكه قطعاً نمی‌تواند برای اهداف الهی مانند رساندن پیام حج به فارسی‌زبانان باشد! 
راه‌اندازی شبكه تلویزیونی آن هم برای چند روز آخر مناسك حج از سوی دولت سعودی به زبان فارسی در حالی صورت می‌گیرد كه امسال به دلیل كارشكنی حكام سعودی در اعزام حجاج ایرانی و عدم‌عذر‌خواهی به خاطر فاجعه سال گذشته منا، خشم ملت ایران را درپی داشته است.
 بار‌ها مقامات كشورمان از تلاش دولت عربستان برای مقابله با جمهوری اسلامی خبر داده‌اند؛ از اقدامات تروریستی گرفته تا فشار‌های سیاسی، اقتصادی و ایجاد ائتلاف‌های منطقه‌ای علیه ایران كه اغلب نیز با شكست روبه‌رو شده‌اند. عربستان از سال گذشته سیاست راه‌اندازی شبكه‌های فارسی‌زبان را اعلام كرده است. 

5 شبكه فارسی‌زبان با پول سعودی
چندی پیش مدیر شبكه ماهواره‌ای ولایت از راه‌اندازی پنج شبكه فارسی‌زبان توسط آل‌سعود خبر داده بود. سیدمحمد حسینی‌قزوینی گفته بود: با توجه به شبكه‌های گوناگونی كه وجود دارد عربستان سعودی پنج شبكه به زبان فارسی تأسیس كرده كه كار آنها هجمه شبانه‌روزی به شیعه و نظام است، این شبكه‌ها هتاكی را به حدی رسانده‌اند كه شاید در طول 14 قرن بی‌سابقه باشد، یعنی هتاكی‌های بسیار وقیحی صورت می‌گیرد، البته تلاش عربستان برای ایجاد شبكه‌های تلویزیونی فارسی‌زبان، ابتدا توسط یمنی‌ها افشا شد. 
   
یمنی‌ها طرح «هندیجان» را لو دادند
سال گذشته بود كه ارتش سایبری یمن اقدام به انتشار چند هزار سند دولت سعودی كرد؛ اسنادی متعلق به وزارت امور خارجه، دفاع و كشور عربستان كه در یكی از اسناد به برنامه‌ریزی سعودی‌ها برای راه‌اندازی شبكه‌های فارسی‌زبان به نام «هندیجان» اشاره شده بود. «فارس» در گزارشی با انتشار تصویر نامه رسمی دولت عربستان نوشت:  سعود الفیصل در تاریخ 25 مارس 2012 در نامه‌ای به دیوان پادشاهی عطف به طرح پیشنهادی راه‌اندازی شبكه هندیجان می‌نویسد: حمایت كامل خود از (طرح) وزیر فرهنگ و اطلاع‌رسانی را اعلام می‌كنم و (معتقدم كه) رویكردش باید شیعیان را در منطقه خلیج (فارس) مورد هدف قرار دهد. در این سند هدف از راه‌اندازی شبكه «هندیجان» «رویارویی با سیاست‌های خصمانه رسانه‌ای و اخبار غلط شبكه‌های ایرانی علیه شورای همكاری خلیج فارس» اعلام شده است. 
در همین زمینه پایگاه خبری «مرات البحرین» در گزارشی به انتشار این اسناد توسط ویكی‌لیكس اشاره می‌كند كه در آن هندیجان نامی برگرفته از شهرستانی در ایران است. در این گزارش تأكید شده است كه هزینه‌های راه‌اندازی و عملیاتی شدن شبكه هندیجان برای دو سال محاسبه شده و سعود الفیصل اعلام كرده است خود وی پشت راه‌اندازی‌ این شبكه ماهواره‌ای كه دفترش در بحرین خواهد بود قرار دارد، البته با وجود انتشار این نامه رسمی هیچ‌گاه ایده راه‌اندازی شبكه هندیجان عملی نشد و با تغییر وزیر امور خارجه سعودی در سال گذشته و مرگ سعود الفیصل، گویا این طرح نیز كنار گذاشته شده است. 
   
وهابی‌ها خواهان راه‌اندازی شبكه فارسی‌زبان 
العریفی یكی از مشهورترین مبلغان وهابی عربستان سال گذشته خواستار راه‌اندازی شبكه‌ای فارسی‌زبان برای مقابله با ایران شد. این مبلغ وهابی كه سابقه طولانی در فتنه‌انگیزی مذهبی در كشور‌های منطقه دارد، طی مصاحبه‌ای با اشاره به شبكه‌های رادیویی و تلویزیونی ایران كه به زبان‌های مختلف اقدام به پخش برنامه می‌كنند از كشورهای عربی می‌خواهد اقدام به راه‌اندازی شبكه‌های فارسی‌زبان كنند، البته اكنون شبكه‌های متعدد وهابی با نام‌های «نور»، «كلمه» و «وصال» در حال فعالیت هستند؛ شبكه‌هایی كه از نظر مذهبی و سیاسی به دنبال تفرقه‌افكنی میان مذاهب اسلامی ساكن در ایران و ایجاد ناامنی و بی‌ثباتی در كشورمان هستند. 
   
شبكه «حج» شروعی بر ایجاد شبكه‌های ضد‌ایرانی؟! 
شبكه فارسی‌زبان حج اولین شبكه‌ای است كه به صورت مستقیم توسط دولت سعودی ایجاد شده است. راه‌اندازی این شبكه مورد توجه اغلب رسانه‌های مهم منطقه‌ای قرار گرفته است. در اكثر گزارش‌های منتشرشده درباره راه‌اندازی شبكه «حج» به خصومت عربستان با ایران و كشتار حجاج ایرانی در حج سال گذشته اشاره شده است و اینكه عربستان مانع از حضور حجاج ایرانی برای انجام مناسك شده نیز در این گزارش‌ها بازتاب داشته است. عربستان تبلیغات گسترده‌ای را به راه انداخته كه در آن سنگ‌اندازی و ممانعت از انجام فریضه حج توسط حجاج ایرانی را تحریم حج از سوی ایران جلوه دهد و راه‌اندازی شبكه فارسی‌زبان را نیز می‌توان در ادامه همین سیاست دانست. هم اكنون این سؤال مطرح است كه ورود مستقیم دولت سعودی در راه‌اندازی شبكه 24‌ساعته فارسی‌زبان مقدمه‌ای برای راه‌اندازی شبكه‌های دیگر خواهد بود یا خیر؟!
عربستان چند سالی است كه جنگ رسانه‌ای علیه كشورمان به راه انداخته است. سعودی‌ها تا به حال در چندین نوبت اقدام به حذف و قطع پخش شبكه تلویزیونی العالم از ماهواره‌ها، حمله سایبری به سایت این شبكه ایرانی و ارسال پارازیت روی فركانس العالم و دیگر شبكه‌های حامی مقاومت در منطقه كرده‌اند.
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 23 شهریور 1395 توسط محمدرضا نوذری
طبقه بندی: سیاسی 


اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

خدمات وبلاگ دریادلان